Wiadomości

Zatrzymano gangsterów zajmujących się przestępczością narkotykową oraz kradzieżami z włamaniem

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Policjanci CBŚP i KWP zatrzymali 5 osób podejrzanych o udział w zorganizowanej grupie przestępczej, której członkowie zajmowali się przestępczością narkotykową oraz kradzieżami z włamaniem. Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że zatrzymani mogą mieć związek z włamaniem do plebanii. Śledztwo nadzoruje dolnośląski pion PZ-ów Prokuratury Krajowej we Wrocławiu.

Policjanci z Zarządu w Poznaniu Centralnego Biura Śledczego Policji i z Wydziału d/w z Przestępczością Narkotykową Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu, wykonują czynności pod nadzorem Dolnośląskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu ds. Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej we Wrocławiu. Śledztwo dotyczy działania zorganizowanej grupy przestępczej, której członkowie zajmowali się produkcją, dystrybucją substancji psychotropowych i kradzieżami z włamaniem.

Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że członkowie tej grupy mogą mieć na swoim koncie między innymi włamanie do plebani jednej z legnickich parafii, skąd skradziono broń palną myśliwską wraz z amunicją. Na podstawie zebranego materiału policjanci CBŚP i KWP, wspólnie z funkcjonariuszami z Komendy Miejskiej Policji w Legnicy przeszukali kilkanaście obiektów należących do podejrzanych lub użytkowanych przez nich. W efekcie policjanci zabezpieczyli broń palną oraz narkotyki.

Do sprawy zatrzymano Andrzeja S. (65 lat) podejrzanego o kierowanie zorganizowaną grupą przestępczą oraz 4 mężczyzn, którym zarzuca się udział w gangu. Na wniosek prokuratura dolnośląskiego pionu PZ-ów Prokuratury Krajowej we Wrocławiu, Sąd Rejonowy dla Wrocławia Śródmieścia we Wrocławiu, w stosunku do czterech podejrzanych zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

/CBŚP/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!