Wiadomości

Ukraińskie dzieci pobite w szwedzkim ośrodku dla uchodźców

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Gazeta „Sydostran” informuje, że w ośrodku dla uchodźców w Ronneby na południu Szwecji dzieci z Ukrainy zostały pobite przez grupę arabskojęzycznych nastolatków z powodu swojej narodowości.

Ośrodek w Ronneby podlega szwedzkiemu Urzędowi ds. Migracji. Mająca niespełna 30 tys. mieszkańców gmina Ronneby w 2015 roku przyjęła 3 tys. imigrantów, w tym 1 tys. w wieku szkolnym, z Bliskiego Wschodu, Afryki oraz Afganistanu. Miejscowość jest bohaterem filmu dokumentalnego „Gdy świat przybył do Ronneby”, opowiadającego o utracie bezpieczeństwa i problemach wynikających z fali migracyjnej.

Jak wynika z relacji świadków, żdwaj bracia z Ukrainy, w wieku 12 oraz 17 lat, grali w piłkę, gdy zostali zaatakowani przez około 12 nastolatków, którzy po arabsku domagali się od nich, aby wracali na Ukrainę. Chłopcy zostali pobici pasami, grożono im nożem oraz popychano. Młodszy z chłopców ma złamany nos, spędził noc w szpitalu. Zdarzenie zostało zgłoszone na policję, ale na razie nikt nie został zatrzymany.

„Mieliśmy nadzieję, że będziemy tu bezpieczni. A teraz nie wychodzimy po siódmej wieczorem. Nie bałam się tak, gdy opuszczałam Ukrainę” – powiedziała mediom jedna z mieszkających w ośrodku kobiet z Ukrainy.

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!