Polska Wiadomości

Zatrzymano dwóch “uchodźców” ściganych czerwonymi notami Interpolu

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jak informuje Straż Graniczna, funkcjonariusze Nadwiślańskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali dwoje cudzoziemców ściganych czerwoną notą Interpolu. Do zatrzymania osób doszło podczas standardowej kontroli na terenie Placówki Straży Granicznej w Warszawie oraz na Lotnisku Chopina.

Zatrzymano dwóch “uchodźców” z Ukrainy, ściganych przez interpol. Obaj to obywatele Ukrainy – 22–letnia kobieta oraz 32-letni mężczyzna. Ukrainkę zatrzymali funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej Warszawa–Okęcie na Lotnisku Chopina, podczas kontroli paszportowej, po przylocie samolotu z Antalyi. Ustalono, że kobieta poszukiwana jest czerwoną notą Interpolu wydaną przez władze Ukrainy w celu zatrzymania w związku z kradzieżą znacznej ilości gotówki.

Po stosownych czynnościach, 22-latka została doprowadzona do Pomieszczeń dla Osób Zatrzymanych, natomiast dzisiaj zostanie przewieziona do Prokuratury Okręgowej w Warszawie w celu kontynuacji czynności w sprawie.

Z kolei do zatrzymania Ukriańca w wieku poborowym doszło na terenie Placówki Straży Granicznej w Warszawie przy ul. Taborowej, podczas rutynowego legitymowania. “Uchodźca” stawił się w placówce, aby ustalić swoją sytuację pobytową oraz złożyć wniosek o ochronę międzynarodową.

Podczas sprawdzania mężczyzny w dostępnych systemach teleinformatycznych SG, okazało się, że jego dane figurują w bazie Interpol, jako osoby poszukiwanej czerwoną notą wystawioną przez ukraińskie organy ścigania za szereg przestępstw, między innymi – napaść, porwanie, groźby, kradzież i uprowadzenie środków transportu. Zgodnie z art. 605 a* kpk, Ukrainiec został zatrzymany. Dzisiaj zostanie przewieziony do Prokuratury Okręgowej w Warszawie.

Oboje ukraińskich przestępców zostanie wkrótce wydanych Kijowowi.

Polecamy również: Macron wymusił na Polsce poparcie “paktu migracyjnego”

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!