Wiadomości

Zatrzymano dwie osoby w związku z reprywatyzacją Skaryszewskiej 11

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Stołeczni policjanci zatrzymali Tomasza Sz., który w 2015 r. uzyskał prawo użytkowania wieczystego do budynku przy ul. Skaryszewskiej 11 w Warszawie i radcę prawnego Przemysława S. Trwają przeszukania w miejscach zamieszkania zatrzymanych – dowiedział się portal tvp.info. Chodzi o nieprawidłowości przy reprywatyzacji nieruchomości – informuje portal TVP Info.

Rano na polecenie prokuratora Prokuratury Okręgowej Warszawa-Praga w Warszawie funkcjonariusze z Wydziału Przestępczości Gospodarczej Komendy Stołecznej Policji zapukali do mieszkań dwóch osób, które zaangażowane były w proces reprywatyzacji nieruchomości położonej przy ulicy Skaryszewskiej 11 w Warszawie. Zatrzymano Tomasza Sz.i Przemysława S., który był kuratorem rzekomo nieobecnych trzech osób. Od rana śledczy przeszukują miejsca zamieszkania zatrzymanych.

Jak ustalił portal tvp.info, zarzuty, które mają usłyszeć zatrzymani, będą dotyczyły oszustwa w stosunku do mienia znacznej wartości przy reprywatyzacji nieruchomości położonej przy ul. Skaryszewskiej 11 w Warszawie.

Zdaniem śledczych łączna szkoda, jaką poniósł na skutek przestępstwa Skarb Państwa i spadkobiercy, wyniosła ponad 745 tys. zł.

Zatrzymanym grozi od roku do 10 lat więzienia.

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!