Wiadomości

Zatrzymano Afgańczyka udającego Szweda

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej Warszawa-Okęcie zatrzymali 29-letniego obywatela Afganistanu, który usiłował przekroczyć granicę, posługując się sfałszowanym szwedzkim paszportem.

Funkcjonariusze Straży Granicznej zwrócili uwagę, że wizerunek mężczyzny odbiega od tego przedstawionego w dokumencie paszportowym. Ponadto na podstawie dostępnych systemów informatycznych ustalono, że dokument ten figuruje w systemach SIS II i INTERPOL jako utracony.

Mężczyzna poinformował, że swój oryginalny afgański paszport wyrzucił podczas pobytu w Kazachstanie, a szwedzki paszport zakupił od nieznanej mu osoby za kwotę 1000 euro. Następnie cudzoziemiec wyraził wolę ubiegania się o udzielenie ochrony międzynarodowej na terytorium Rzeczpospolitej Polskiej. Przyjęto od niego stosowny wniosek, a następnie wydano Tymczasowe Zaświadczenie Tożsamości Cudzoziemca. W związku z tym, że mężczyzna złożył wniosek o udzielenie ochrony międzynarodowej na terytorium RP i należy ustalić jego tożsamości, Komendant PSG Warszawa-Okęcie wystąpi do Sądu Rejonowego o wydanie postanowienia o umieszczeniu cudzoziemca w Strzeżonym Ośrodku dla Cudzoziemców na okres 60 dni.

/strazgraniczna.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!