Wiadomości

Zatrzymano 3 mężczyzn, którzy za pomocą fałszywej strony bankowej wyprowadzili z konta ponad 200 tys. zł

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Zatrzymano 3 mężczyzn, którzy za pomocą fałszywej strony bankowej wyprowadzili z konta ponad 200 tysięcy zł. Pokrzywdzony to jeden z chełmskich przedsiębiorców, który zalogował się do konta poprzez wpisanie nazwy banku do internetowej przeglądarki. Do zatrzymania sprawców doszło na terenie Warszawy i Wrocławia. Prawie 60 tysięcy zł udało się zablokować na kontach, kolejne 90 tysięcy złotych policjanci zabezpieczyli w wyniku przeszukania mieszkań osób podejrzanych. Sprawcy zostali już tymczasowo aresztowani. Grozi im do 10 lat więzienia.

W ubiegłym tygodniu dyżurny komendy otrzymał zgłoszenie o oszustwie polegającym na przejęciu konta firmowego i nieuprawnionej wypłacie pieniędzy przez nieznane osoby. Sprawą zajęli się chełmscy policjanci zajmujący się na co dzień zwalczaniem przestępczości gospodarczej. Wspierani przez funkcjonariuszy Centralnego Biura Zwalczania Cyberprzestępczości w Lublinie i Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie zatrzymali na terenie Warszawy dwóch mężczyzn, 22-letniego obywatela Ukrainy i 36-letniego mieszkańca Warszawy. Zatrzymanie trzeciego 20-letniego obywatela Ukrainy miało miejsce na terenie Wrocławia przez tamtejszych policjantów.

Z ustaleń śledczych wynika, że pokrzywdzony zalogował się na konto firmowe przez fałszywą stronę internetową banku. To umożliwiło oszustom możliwość zmiany numeru telefonu komórkowego, na który przychodzą kody autoryzacyjne do transakcji. W ten sposób w kilku transakcjach zrealizowali przelewy na kwotę ponad 200 tysięcy złotych. Następnie pieniądze były wypłacane poprzez bankomaty.

 

W związku z tą sprawą funkcjonariusze zabezpieczyli kilkanaście kart bankomatowych, karty sim, startery i adaptery do kart, umowy rachunków bankowych, telefony komórkowe i laptopy. Policjanci zabezpieczyli także skradzione pieniądze – prawie 60 tysięcy zł udało się zablokować na kontach, kolejne 90 tysięcy złotych policjanci zabezpieczyli w wyniku przeszukania mieszkań osób podejrzanych.

Wszyscy trzej podejrzani zostali doprowadzeni do prokuratury, gdzie przedstawiono im zarzuty. Sąd Rejonowy w Chemie zdecydował o ich tymczasowym aresztowaniu na okres trzech miesięcy. Za oszustwo i kradzież mienia o znacznej wartości grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!