Wiadomości

Zatrzymania w sprawie prywatyzacji Ciechu, straty Skarbu Państwa mogą sięgać 110 mln zł

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Centralne Biuro Antykorupcyjne zatrzymało byłego wiceministra skarbu Pawła T. i najważniejszych urzędników ówczesnego Ministerstwa Skarbu Państwa. Jak nieoficjalnie dowiedział się portal TVP.info, straty skarbu państwa mogły wynieść ponad 110 mln. złotych.

– Cztery osoby zatrzymano w Warszawie, jedną w Łodzi i jedną w Krakowie. Funkcjonariusze CBA przeszukują teraz ich mieszkania – mówi Piotr Kaczorek z wydziału komunikacji społecznej CBA. Wszyscy trafią do Katowic, gdzie w Prokuraturze Regionalnej usłyszą zarzuty. Śledczy szacują, że straty skarbu państwa mogły wynieść nawet powyżej 110 mln. złotych.

CBA przypomina, że już wcześniej, w latach 2016-2017, funkcjonariusze zabezpieczyli dokumenty i dane, analizy, opracowania i notatki w kilku firmach oraz u osób współpracujących z Ministerstwem Skarbu Państwa.

Poza b. wiceministrem zatrzymani zostali byli pracownicy ING, którzy, według śledczych, w 2014 wyceniali Ciech dla MSP pod dyktando biznesmena Jana Kulczyka. Ci urzędnicy to m.in. główny ekonomista MSP w rządzie Donalda Tuska i dyrektorzy departamentu odpowiedzialnego za prywatyzację: Michał M. i Tomasz Z.

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!