Wiadomości

Zatrudnienie w Agorze zmalało o 216 etatów, cięcia w wynagrodzeniach zarządu

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

W ub.r. stałe zatrudnienie w grupie kapitałowej Agora zmniejszyło się o 216 etatów do 2 495 etatów, ale koszty wynagrodzeń i innych świadczeń pracowniczych wzrosły o 2,3 proc. do 336,2 mln zł. Zarząd firmy zainkasował 4,77 mln zł, wobec 5,37 mln zł rok wcześniej – informują Wirtualne Media.

W raporcie finansowym Agora uzasadniła, że spadek zatrudnienia wynika przede wszystkim z zamknięcia dwóch drukarni oraz niższej liczby pracowników etatowych w pionie prasowym i działach wspomagających.

Drukarnie Agory w Pile i Tychach zakończyły działalność w połowie ub.r., a w marcu i kwietniu w ramach zwolnień grupowych pożegnano się ze 147 pracownikami, prawie 90 proc. zatrudnionych w obu zakładach. Agora uzasadniła, że jej działalność w segmencie druku zostanie skoncentrowana w drukarni w Warszawie, która „ma największe możliwości druku zarówno w technologii coldset, jak i heatset, a tym samym najlepiej odpowiada na potrzeby własne spółki oraz jej klientów”.

Z drugiej strony firma zwiększyła zatrudnienie w swoim pionie filmowo-książkowych oraz Grupie AMS.

Czytaj więcej na:
https://www.wirtualnemedia.pl/artykul/zatrudnienie-w-agorze-zmalalo-o-216-etatow-mniejsze-wynagrodzenie-zarzadu

W ub.r. uruchomiono trzy kina Helios, m.in. pierwsze w Warszawie. Na koniec ub.r. działało 49 kin tej sieci mających 277 ekranów i 52,4 tys. miejsc dla widzów. Należąca do Heliosa spółka Foodio Concepts w marcu ub.r. zaczęła współpracę z właścicielem burgerowni Pasibus, do końca ub.r. uruchomiono sześć lokali tej sieci, a w lutym br. podpisano umowę inwestycyjną. Foodio Concepts rozwijała też własne sieci gastronomiczne Papa Diego (na koniec ub.r. działało 13 jej lokali) i Van Dog. Tymczasem jednak:

Należąca do Agory spółka Foodio Concept, właściciel sieci gastronomicznych Papa Diego i Van Dog, ogłosiła upadłość

W ub.r. pięcioosobowy zarząd Agory zainkasował 4,77 mln zł, z czego 2,84 mln zł to wynagrodzenie stałe, a 1,91 mln zł część zmienna. Zdecydowanie najwięcej, 1,39 mln zł, zarobił prezes spółki Bartosz Hojka, natomiast Tomasz Jagiełło oprócz 574 tys. zł zarobił też 356 tys. zł jako prezes Heliosa (w 2018 roku zainkasował z tego tytułu 357 tys. zł).

W 2018 roku łączne zarobki zarządu Agory wyniosły 5,37 mln zł, do czego przyczyniły się znacznie wyższe premie niż w ub.r. Bartosz Hojka zarobił 1,71 mln zł, a Agnieszka Sadowska 1,04 mln zł. Należne premie w ramach planu motywacyjnego otrzymali jeszcze Grzegorz Kossakowski i Robert Musiał, którzy z zarządu Agory odeszli w 2017 roku.

/wirtualnemedia.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!