Wiadomości

Należąca do Agory spółka Foodio Concept, właściciel sieci gastronomicznych Papa Diego i Van Dog, ogłosiła upadłość

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Należąca do Agory spółka Foodio Concept, właściciel sieci gastronomicznych Papa Diego i Van Dog, ogłosiła upadłość. Spółka ma zostać sprzedana. Agora zdecydowała też o sprzedaży serwisu ogłoszeniowego Domiporta.

– Zarząd spółki Agora […] informuje o podjęciu w dniu dzisiejszym przez zarząd spółki pośrednio zależnej od Agory- Foodio Concepts Sp. z o.o. z siedzibą w Łodzi wchodzącej w skład grupy Helios – uchwały o złożeniu wniosku o ogłoszenie upadłości – czytamy w komunikacie.

Foodio Concepts od kilku lat rozwijała dwie sieci restauracji: Papa Diego z kuchnią meksykańską i Van Dog z hot dogami. Lokale obu sieci, znajdujące się prawie wyłącznie w centrach handlowych, pozostają zamknięte po wprowadzeniu w połowie marca ograniczeń związanych z pandemią koronawirusa i nie prowadzą nawet sprzedaży na wynos.

– Sytuacja finansowa spółki uległa istotnemu pogorszeniu ze względu na wybuch pandemii, która uniemożliwiła spółce prowadzenie działalności gospodarczej i podjęcie jakichkolwiek działań naprawczych – podano w komunikacie.

/businessinsider.com.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!