Wiadomości

Zarzuty przedstawiono 43 osobom. Projekty szkoleniowe na ponad 46 mln zł pod lupą CBA

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Projekty szkoleniowe o wartości przekraczającej 46 mln zł badane przez śledczych z CBA i prokuratury. Zatrzymane kolejne dwie osoby. Łącznie zarzuty przedstawiono 43 osobom.

Delegatura CBA w Katowicach prowadzi pod nadzorem Prokuratury Regionalnej w Katowicach śledztwo dotyczące szeregu oszustw oraz wyłudzenia środków pieniężnych pochodzących z funduszy Unii Europejskiej, a przeznaczonych na przeprowadzenie projektów aktywizacji zawodowej dla osób bezrobotnych i nieaktywnych zawodowo.

W zainteresowaniu prokuratury znajduje się 26 takich projektów szkoleniowych realizowanych przez 18 podmiotów o wartości przekraczającej 46 mln zł. Funkcjonariusze katowickiej Delegatury CBA zatrzymali dwie mieszkanki Bielska-Białej biorące udział w tym procederze. Wobec zatrzymanych zastosowano wolnościowe środki zapobiegawcze.

Dotychczas zarzuty usłyszały 43 osoby. Przeprowadzone zatrzymania są kolejnym już etapem realizacji wielowątkowego i złożonego postępowania przygotowawczego. Śledztwo jest rozwojowe i planowane są dalsze zatrzymania.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!