Wiadomości

Bill Gates uzyskał zgodę na zakup ogromnego obszaru pól uprawnych mimo protestów mieszkańców

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Miliarder posiada łącznie 268 984 gruntów wielofunkcyjnych w 19 stanach, co czyni go największym właścicielem gruntów rolnych w USA.

Bill Gates uzyskał prawną zgodę na zakup tysięcy akrów gruntów rolnych w Dakocie Północnej po tym, jak transakcja wywołała protesty wśród mieszkańców stanu. Ci ostatni bowiem twierdzili, że są wykorzystywani przez najbogatszych. Republikański prokurator generalny, Drew Wrigley, wystosował pismo, w którym stwierdził, że transakcja jest zgodna z archaicznym antykorporacyjnym prawem rolnym.

Prawo z czasów Wielkiego Kryzysu zabrania korporacjom lub spółkom z ograniczoną odpowiedzialnością posiadania ziemi uprawnej lub rancza, ale pozwala poszczególnym funduszom powierniczym na posiadanie ziemi, jeśli jest ona dzierżawiona rolnikom, co zamierza zrobić Gates. Miliarder posiada łącznie 268 984 gruntów wielofunkcyjnych w 19 stanach, co czyni go największym właścicielem gruntów rolnych w USA.

Firma Gatesa, Red River Trust, kupiła ziemię o wartości 13,5 miliona dolarów w dwóch hrabstwach od zamożnych plantatorów ziemniaków w północno-wschodniej Dakocie Północnej, Campbell Farms. Co ciekawe, rodzina Campbellów złożyła w lutym certyfikat nazwy spółki u sekretarza stanu w Północnej Dakocie, nazywając swoją działalność rolniczą Red River Trust – taką samą nazwą jak firma Gatesa. Adwokat firmy Gatesa jednakże napisał do biura prokuratora generalnego, że Campbellowie zarejestrowali nazwisko bez jego wiedzy.

Komisarz ds. rolnictwa w Północnej Dakocie, republikanin Doug Goehring, powiedział, że wielu ludzi uważa, iż ​​są wyzyskiwani przez najbogatszych.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!