Wiadomości

Zarzuty i areszt za szpiegostwo na rzecz obcego wywiadu

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Na polecenie prokuratora Mazowieckiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Warszawie funkcjonariusze Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego zatrzymali Marcina K. który usłyszał zarzuty i na wniosek prokuratora został tymczasowo aresztowany.

Prokurator Mazowieckiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Warszawie przedstawił Marcinowi K. zarzut działania na rzecz obcego wywiadu przeciwko Rzeczypospolitej Polskiej kwalifikowane z art. 130 par. 1 kodeksu karnego. Podejrzanemu grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Z uwagi na konieczność zabezpieczenie prawidłowego toku postępowania, obawę matactwa podejrzanego jak również grożącą mu wysoką karę prokurator Mazowieckiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Warszawie skierował do Sądu wniosek o zastosowanie środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania. Sąd w pełni podzielił argumentację prokuratora i zastosował tymczasowe aresztowanie na okres 3 miesięcy.

Z ustaleń portalu tvp.info wynika, że K. nawiązał współpracę z wywiadem Federacji Rosyjskiej i przekazywał informacje z zakresu wojskowości. K. w prokuraturze przyznał się do współpracy z wywiadem Rosji.

/Dział Prasowy Prokuratury Krajowej, TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!