Wiadomości

Pułkownik został pozbawiony dowództwa po krytyce wpływu marksizmu w armii USA

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Pułkownik Matthew Lohmeier został pozbawiony dowództwa nad swoją jednostką wojskową po tym, jak ostrzegał przed rozprzestrzenianiem się “krytycznej teorii rasy zakorzenione w marksizmie” – donosi portal dorzeczy.pl.

Dymisja to efekt występu Lohmeiera w konserwatywnym podcaście, gdzie wojskowy opowiadał o swojej najnowszej książce “Irresistible Revolution: Marxism’s Goal of Conquest & the Unmaking of the American Military”. Podczas programu pułkownik skrytykował obecną sytuację w amerykańskiej armii, w której ma szerzyć się, wywodząca się z marksizmu, “krytyczna teoria rasy”.

Na jego słowa szybko zareagowało Dowództwo Operacji Sił Kosmicznych Armii Stanów Zjednoczonych. Generał porucznik Stephen Whiting usunął pułkownika Lohmeiera z dowództwa 11. Eskadry Ostrzegania Przestrzeni Kosmicznej w Bazie Sił Powietrznych Buckley w Kolorado z powodu “utraty zaufania i pewności, co do zdolności dowodzenia”.

– Decyzja ta została podjęta w oparciu o publiczne komentarze podpułkownika Lohmeiera w niedawnym podcastie. Generał broni Whiting zainicjował dochodzenie kierowane przez dowództwo (CDI) w sprawie tego, czy komentarze te stanowiły zabronioną partyzancką działalność polityczną – powiedział CNN jeden z urzędników Departamentu Obrony.

Słowa pułkownika
Lohmeier w ostrych słowach skrytykował działania zmierzające do promowania w wojsku “różnorodności i integracji”.

– Od kiedy około 10 miesięcy temu objąłem dowództwo, zobaczyłem to, co uważam za zasadniczo niezgodne i konkurujące ze sobą narracje o tym, czym była, jest i powinna być Ameryka – mówił wojskowy podczas występu w podcaście.

Lohmeier szczególnie mocno skrytykował lewicowy “Projekt 1619”, który ukazuje rzekome historyczne spojrzenie na to, jak niewolnictwo ukształtowało amerykańskie instytucje. Pułkownik określił go jako “antyamerykański”.

– Jeśli nie chcesz się z tym godzić, to zaczynasz być oznaczany różnymi etykietkami, w tym tymi określającymi ciebie jako rasistę – stwierdził. Dodał również, że w jego byłej jednostce wpaja się żołnierzom, “że w czasie, gdy kraj przyjmował konstytucję, skodyfikowano również przepis o “supremacji białych” jako obowiązujące prawo”.

/dorzeczy.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!