Wiadomości

Zarzuty dla organizatorów nielegalnego przerzutu imigrantów przez granicę

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Pod koniec września funkcjonariusze z Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali dwóch obywateli Polski. Mężczyźni należeli do grupy przestępczej, zajmującej się organizowaniem nielegalnego przekraczania granicy państwowej obywatelom Rosji narodowości czeczeńskiej oraz obywatelom Wietnamu.

Grupa działała co najmniej od października 2014 roku do lutego 2016 roku na terenie Polski, Rosji, krajów bałtyckich tj. Estonii. Łotwy i Litwy oraz Niemiec, Francji, Belgii, Holandii i Austrii. W jej skład wchodzili Polacy i Rosjanie.

To już kolejne zatrzymania i zarzuty w tej sprawie. W sierpniu tego roku zatrzymano 3 głównych członków zorganizowanej grupy przestępczej. Zatrzymano także ponad trzydziestu cudzoziemców przebywających nielegalnie w Polsce. Do chwili obecnej w sprawie prokuratorskie zarzuty usłyszało 9 organizatorów. Sprawa ma charakter rozwojowy. Niewykluczone są kolejne zatrzymania i zarzuty. Śledztwo prowadzi Placówka Straży Granicznej w Augustowie pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Suwałkach.

/strazgraniczna.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!