Wiadomości

Zarząd Twittera zapowiada podjęcie kroków prawnych przeciwko Muskowi

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Zarząd Twittera zobowiązuje się do zamknięcia transakcji po cenie i warunkach uzgodnionych z Elonem Muskiem w kwietniu. Już teraz zapowiedział, że planuje podjąć kroki prawne w celu wyegzekwowania umowy o sprzedaży.

Jak już pisaliśmy wczoraj, miliarder Elon Musk, szef Tesli i SpaceX, napisał do zarządu Twittera, że kończy porozumienie zawarte w sprawie zakupu sieci społecznościowej. Jako powód wskazał „fałszywe i wprowadzające w błąd” informacje o firmie. Prawnicy Elona Muska w piśmie do Twittera napisali, że doszło do naruszenia warunków porozumienia dotyczącego sprzedaży, zawartego w kwietniu tego roku. Według nich Twitter wiele razy albo nie chciał, albo nie potrafił w wyczerpujący sposób odpowiedzieć na pytania dotyczące realnej liczby kont prowadzonych przez boty. Według prawników miliardera pełna wiedza na ten temat jest kluczowa dla biznesowej kondycji spółki, wobec czego Elon Musk wycofuje się z zakupu Twittera.

Elon Musk poinformował, że wstrzymuje przejęcie Twittera

To jednak nie kończy sprawy. Aktualny zarząd Twittera zobowiązuje się do zamknięcia transakcji po cenie i warunkach uzgodnionych z Elonem Muskiem w kwietniu. Już teraz zapowiedział, że planuje podjąć kroki prawne w celu wyegzekwowania umowy o sprzedaży.

„Jesteśmy przekonani, że zwyciężymy w sądzie Chancery w Delaware” – miał powiedzieć Bret Taylor, aktualny prezes Twittera. Umowa kupna przewiduje, że Elon Musk będzie musiał zapłacić 1 mld dolarów kary, jeśli ostatecznie wycofa się transakcji.

/pch24.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!