Wiadomości

Zapłaciła za paliwo na stacji zabawkowym banknotem

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

W ręce policjantów z Jasienicy wpadła 28-letnia mieszkanka powiatu cieszyńskiego, która na jednej ze stacji paliw w Świętoszówce zapłaciła za paliwo nieprawdziwym banknotem 200-złotowym. Kiedy szef stacji zorientował się, że padł ofiarą oszustwa, powiadomił Policję i ruszył za jej pojazdem. Po nocy spędzonej w policyjnym areszcie kobieta usłyszała zarzut oszustwa. Teraz grozi jej kara do 8 lat więzienia.

Do zdarzenia doszło we wtorek w Świętoszówce. Około 16.00 na jedną ze stacji paliw przyjechała osobowym fiatem pewna kobieta. Zatankowała ona paliwo i zrobiła zakupy o wartości blisko 35 złotych. W kasie zapłaciła 200-złotowym banknotem, zabrała wydaną jej resztę i odjechała.

Po chwili personel zorientował się, że zapłaciła banknotem prezentowym, opatrzonym napisem SOUVENIR. Kierownik stacji ruszył na poszukiwania kobiety. Powiadomił też miejscowy komisariat Policji. Kiedy zobaczył poszukiwaną na jednym z parkingów w Jasienicy, ujął ją i przekazał policjantom. Mundurowi zabezpieczyli także nieprawdziwy banknot.

Po nocy spędzonej w policyjnym areszcie mieszkanka powiatu cieszyńskiego usłyszała zarzut oszustwa, za które grozi jej kara do 8 lat więzienia. O jej dalszym losie zdecyduje niebawem bielski sąd.

/slaska.policja.gov.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!