Wiadomości

Zapadły wyroki za „fabrykę trawki” na Śląsku

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Prokurator Lubelskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Lublinie doprowadził do skazania 5 członków zorganizowanej grupy przestępczej zajmującej się uprawą i handlem marihuaną.

Lubelski Wydział Zamiejscowy Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Lublinie w 2019 roku skierował w tej sprawie akt oskarżenia do Sądu Okręgowego w Bielsku – Białej.

Sąd Okręgowy w Bielsku Białej podzielił zarzuty prokuratora i uznał 5 oskarżonych za winnych popełnienia przestępstw m.in. udziału w zorganizowanej grupie przestępczej kwalifikowanych z art. 258 kk, wytwarzania i uprawy znacznych ilości narkotyków w postaci marihuany, obrotu znaczną ilością narkotyków oraz utrudniania postępowania karnego.

Sad skazał Marka F. za udział w zorganizowanej grupie przestępczej oraz wytwarzanie znacznej ilości narkotyków w postaci marihuany na karę łączną 4 lat i 6 miesięcy pozbawienia wolności, grzywnę w wysokości 300 stawek dziennych po 200 złotych (60 tysięcy złotych) oraz nawiązkę na rzecz organizacji społecznej w wysokości 20 tysięcy złotych.

Kolejny oskarżony Bartłomiej W. został skany za handel narkotykami na karę 2 lata i 1 miesiąca pozbawienia wolności, grzywnę w wysokości 100 stawek dziennych po 100 złotych (10 tysięcy złotych), orzeczenie przepadku korzyści uzyskanej z popełnienia przestępstwa w wysokości 21.600 złotych oraz nawiązkę na rzecz organizacji społecznej w wysokości 5 tysięcy złotych.

Marzena K. za utrudnienie postępowania karnego została skazana na grzywnę w wysokości 200 stawek dziennych po 1000 złotych (20 tysięcy złotych).

Adam R. został skazany za udział w zorganizowanej grupie przestępczej, handel narkotykami, posiadanie bez wymaganego zezwolenia broni palnej w postaci rewolweru oraz przestępstwa karnoskarbowe na karę łączną 3 lat i 8 miesięcy pozbawienia wolności, grzywnę w wysokości 250 stawek dziennych po 100 złotych (25 tysięcy złotych), przepadek równowartości korzyści uzyskanej z popełnienia przestępstwa w wysokości 172.200 złotych oraz nawiązkę na rzecz organizacji społecznej w wysokości 17.500 złotych.

Krzysztof S. został skazany za udział w zorganizowanej grupie przestępczej oraz wytwarzanie znacznych ilości narkotyków na karę łączną w wysokości 4 lat pozbawienia wolności, grzywnę w wysokości 300 stawek dziennych po 100 złotych (30.000 złotych) obowiązek naprawienia szkody w wysokości 20 tysięcy złotych oraz nawiązkę na rzecz organizacji społecznej w wysokości 10 tysięcy złotych.

W toku śledztwa prowadzonego w Lubelskim Wydziale Zamiejscowym Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej ustalono, że zorganizowana grupa przestępcza działała w okresie od września 2016 roku do czerwca 2017 roku na terenie woj. śląskiego. Przedmiotem jej działalności była uprawa konopi innych niż włókniste w ilości ponad 2400 sztuk z którego wytworzyli ponad 90 kilogramów marihuany o wartości ponad 1,5 miliona złotych.

Dział Prasowy
Prokuratura Krajowa

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!