Wiadomości

Zapadł wyrok, który uszkodził opony kilkudziesięciu samochodów

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Sąd Rejonowy w Myszkowie wydał wyrok w sprawie przeciwko 56-letniemu mieszkańcowi Myszkowa, oskarżonemu o umyślne zniszczenie opon w blisko 60 zaparkowanych samochodach. W toku postępowania policjanci zabezpieczyli nóż, którym posłużył się sprawca. Decyzją sądu wandal najbliższe 2 lata spędzi w więzieniu. Ponadto będzie musiał pokryć koszty wyrządzonej szkody.

Do zdarzenia doszło pod koniec września 2018 roku. Dyżurny myszkowskiej komendy już od rana zaczął otrzymywać zgłoszenia o uszkodzeniu opon samochodowych w zaparkowanych pojazdach. Przybyli na miejsce zgłoszenia kryminalni stwierdzili, że w wielu samochodach zniszczono opony. Kilka godzin po pierwszym zgłoszeniu, w ręce mundurowych wpadł podejrzany. Okazał się nim być 56-letni mieszkaniec Myszkowa. W ustaleniu jego tożsamości pomocny okazał się monitoring. Tego dnia policjanci przyjęli blisko 60 zgłoszeń.

Śledczy ustalili, że sprawca przy użyciu ostrego narzędzia uszkodził kilkadziesiąt opon samochodowych w przypadkowo napotkanych pojazdach. Podczas przeszukania jego mieszkania, policjanci zabezpieczyli nóż, którym posługiwał się 56-latek. Wtedy, na wniosek myszkowskich kryminalnych, sąd zastosował tymczasowy areszt wobec wandala.

Prokuratura Rejonowa w Myszkowie skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko 56-latkowi. 1 lutego 2019 roku zapadł wyrok uznający jego winę. Za zniszczenie mienia sąd skazał mężczyznę na 2-letnią karę bezwzględnego więzienia oraz nakazał mu pokryć koszty wyrządzonej szkody.

/slaska.policja.gov.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!