Wiadomości

Zaostrzenie sytuacji na Donbasie. W użyciu jest ciężka artyleria, ucierpiało przedszkole w Stanicy Ługańskiej

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Niepokojące doniesienia dochodzą do nas z Donbasu. Z wielu miejsc docierają do nas bowiem sygnały, iż mają miejsce gwałtowne starcia, przy czym w użyciu jest ciężka artyleria. Od ostrzału artyleryjskiego ucierpiało m.in. przedszkole w Stanicy Ługańskiej. Strona rosyjska oskarża stronę ukraińską o sprowokowanie walk, podczas gdy Ukraińcy twierdzą, że całą winę ponoszą Rosjanie.

„Od 8.25 do 9.00 odnotowano ostrzał ze strony formacji zbrojnych Ukrainy w kierunku osiedli kopalń Gagarin i kopalni Izotow (obrzeża Gorłowki – red.). Wystrzelono 32 pociski kalibru 82 milimetrów” – stwierdził więc, zwracając się do dziennikarzy, przedstawiciel kierownictwa Donieckiej Republiki Ludowej, cytowany przez RIA Novostki.

Obecnie gwałtowne starcia mają mieć ponoć miejsce w różnych punktach Doniecczyzny i Ługańszczyzny. Według RIA Novosti strzelano w sumie w ośmiu miejscach…

Informacje o tym, że od rana na Donbasie jest “gorąco”, pochodzą zarówno ze strony rosyjskiej, jak i ukraińskiej. Ukraińcy twierdzą, że ich pozycje są ostrzeliwane z ciężkiej artylerii…

W Stanicy Ługańskiej w ostrzale artyleryjskim prowadzonym przez prorosyjskich separatystów ucierpiało przedszkole. W sieci zamieszczono zdjęcia poczynionych w nim szkód.

Ale do wymiany ognia ma dochodzić niemal wzdłuż całej linii kontaktowej…

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!