Wiadomości

Zamknięcie ośrodka dla migrantów, kontrolowanego przez nigeryjską mafię

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

W Cara di Mineo na Sycylii zostanie we wtorek oficjalnie zamknięte największe w Europie centrum dla migrantów ubiegających się o azyl. Kontrolę nad nim przejęła nigeryjska mafia, dochodziło tam do wielu aktów przemocy oraz m.in. prostytucji i handlu narkotykami.

Centrum powstało w 2011 roku w opuszczonym przez amerykańskich wojskowych i ich rodziny miasteczku w pobliżu bazy wojskowej i lotniska Sigonella. W ośrodku dwa lata temu mieszkało 4 tysiące migrantów. Tydzień temu zdewastowane centrum opuścili ostatni mieszkańcy.

Oficjalnego zamknięcia dokona wicepremier i minister spraw wewnętrznych Matteo Salvini. – Byłem w tym centrum pięć razy. Raz nocowałem. Tam się odbywał handel narkotykami, prostytucja, paserstwo i złodziejstwo. Od lat ludzie mówili: trzeba to zamknąć. Więc zamykamy – oświadczył Matteo Salvini.

Przeciw zamknięciu centrum protestują okoliczni mieszkańcy, który stracili kilkaset miejsc pracy. Poza tym zamówienia straciło kilkadziesiąt firm usługowych. Demonstracje zapowiedzieli też przeciwnicy twardej polityki imigracyjnej ministra Salviniego.

/IAR/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!