Wiadomości

Zamieszki w Saint Louis po uniewinnieniu policjanta, który zabił murzyna

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Protesty przeciwko uniewinnieniu białego byłego policjanta, który w 2011 roku zastrzelił murzyna, trwają od trzech dni w Saint Louis, w amerykańskim stanie Missouri. W niedzielę wieczorem czasu lokalnego ponownie wybuchły zamieszki.

Jak poinformowała policja, początkowo niedzielny protest miał pokojowy przebieg, później jednak grupy demonstrantów zaczęły atakować policjantów, wybijać okna i niszczyć witryny sklepowe.

Według lokalnej prasy policja zatrzymała co najmniej siedem osób. W starciach ranny został jeden funkcjonariusz.

Protesty i zamieszki w Saint Louis trwają od piątku, kiedy były funkcjonariusz policji Jason Stockley został oczyszczony z zarzutu zamordowania w 2011 roku Afroamerykanina, 24-letniego Anthony’ego Smitha.

Stockley i jego partner sądząc, że byli świadkami sprzedaży narkotyków próbowali zablokować wyjazd samochodu Smitha z parkingu restauracji fast-food. Mężczyzna wycofał pojazd i dwukrotnie uderzył w radiowóz starając się uciec policjantom, którzy – jak sami twierdzili – zauważyli broń palną w samochodzie Smitha. 

Stockley siedmiokrotnie strzelił w kierunku samochodu Smitha, gdy ten próbował odjechać. Funkcjonariuszom nie udało się go zatrzymać i rozpoczął się pościg. Po krótkim czasie policjanci zmusili Smitha do zatrzymania auta; Stockley zastrzelił podejrzanego podchodząc do jego samochodu. W aucie Smitha, który okazał się dilerem narkotyków, znaleziono broń palną.

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!