Wiadomości

Komisja weryfikacyjna zajmie się willą Jaruzelskiego

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

– Poprosiłem w trybie pilnym o dokumenty w sprawie willi Wojciecha Jaruzelskiego, prawdopodobnie komisja się nią zajmie – mówi w wywiadzie dla tygodnika „Do Rzeczy” wiceminister sprawiedliwości, przewodniczący komisji weryfikacyjnej ds. reprywatyzacji Patryk Jaki.

Chodzi o sprawę willi przy ul. Ikara, o której informował portal tvp.info. Z dokumentów przekazanych radnemu PiS Jackowi Ozdobie przez warszawski ratusz wynika, że willa przy ul. Ikara została odebrana zasłużonej dla II RP rodzinie Przedpełskich na podstawie dekretu Bieruta. 

W 1979 roku Jaruzelscy zapłacili za prawo do użytkowania wieczystego gruntu nieco ponad 52 tysiące złotych. Za willę umiejscowioną na tym terenie – ponad 320 tysięcy złotych.

W 2012 roku zarząd Dzielnicy Mokotów przekształcił prawo do użytkowania wieczystego gruntu w prawo własności. Co prawda opłatę za przekształcenie ustalono na poziomie 614 tysięcy złotych, ale jednocześnie przyznając bonifikatę – na poziomie 93 procent.

Ostatecznie ratusz umożliwił Wojciechowi Jaruzelskiemu przekształcenie użytkowania wieczystego za 42 992,67 zł.

– Poprosiłem w trybie pilnym o dokumenty w sprawie willi Wojciecha Jaruzelskiego, prawdopodobnie komisja się nią zajmie – zapowiedział w wywiadzie dla tygodnika „Do Rzeczy” wiceminister sprawiedliwości Patryk Jaki. 

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!