Wiadomości

Zamachy bombowe w Turcji – jest wiele ofiar

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Co najmniej 29 osób zginęło, a 166 zostało rannych w wyniku eksplozji, do jakich doszło w centrum Stambułu, w okolicach stadionu Vodafone Arena. Prezydent Recep Tayyip Erdogan odwołał wizytę w Kazachstanie.

 

Do zdarzenia doszło w okolicach stadionu piłkarskiego Vodafone Arena w około dwie godziny po zakończeniu meczu pomiędzy drużynami piłkarskimi Besiktas Stambuł i Bursaspor – poinformował szef resortu spraw wewnętrznych Suleyman Soylu.

 

Minister powiedział, że celem ataku był autokar przewożący specjalne jednostki policji, które miały zabezpieczać wyjście kibiców ze stadionu.

 

Według świadków, na których powołuje się Reuters, w pobliżu stadionu leżącego europejskiej części Stambułu doszło do dwóch wybuchów. Najpierw obok policyjnego autokaru miał eksplodować samochód pułapka, następnie nieopodal w parku w powietrze wysadził się zamachowiec samobójca.

 

Szef tureckiego MSW oświadczył, że zginęło 29 osób, w tym 27 funkcjonariuszy policji, zaś 166 zostało rannych. Soylu wyjaśnił, że 17 rannych poddano operacji, zaś sześcioro przebywa na oddziale intensywnej terapii. Dodał, że służby zatrzymały 10 osób, podejrzanych powiązania z terrorystami odpowiedzialnymi za atak.

 

Klub Besiktas, obok stadionu którego doszło do wybuchu poinformował, że żaden z kibiców nie został ranny. Lokalne media wskazują, że eksplozje nastąpiły gdy fani zdążyli się rozejść.

 

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!