Świat Wiadomości

Zamachowiec z Nowej Zelandii wymalował sobie na karabinie datę Bitwy pod Wiedniem. Pojawia się na nim również polskie nazwisko

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jak już powszechnie wiadomo, zamachowiec z Nowej Zelandii, który dokonał dzisiaj masakry w meczecie w Nowej Zelandii nagrywał wszystko co dzisiaj robił.

Uwagę mediów od razu zwróciło to, że karabin upstrzony był licznymi napisami namalowanymi białą farbą. Okazuje się, że jest wśród nich również polskie nazwisko! 28-letni Australijczyk Brenton Tarrant umieścił tam personalia Feliksa Kazimierza Potockiego (patrz zdjęcie poniżej) herbu Pilawa (1630 -1702) – hetmana wielkiego koronnego.

Walczył on pod rozkazami Stefana Czarnieckiego, Jerzego Lubomirskiego i Jana Sobieskiego, uczestnicząc we wszystkich ważniejszych kampaniach począwszy od potopu. M.in. brał udział w walkach z muzułmańskimi Turkami i Tatarami w bitwie pod Podhajcami w 1667 r., w 1673 r. w bitwie pod Chocimiem. Uczestniczył w bojach za Jana III Sobieskiego- walczył w bitwach pod Wiedniem i Parkanami w 1683 r. , gdzie dowodził lewym skrzydłem.

Co o tym myślicie?

Źródło: dzienniknarodowy.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!