Wiadomości

Zamach terrorystyczny w hotelu w Manili

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

W rejonie hotelu Resorts World w stolicy Filipin – Manili słyszano strzały oraz eksplozje. Na miejscu są policyjne jednostki szybkiego reagowania oraz wozy strażackie – podała CNN Philippines. Jak podała agencja AFP, do zamachu przyznało się Państwo Islamskie.

Odgłosy dochodziły z wnętrza budynku. Hotel znajduje się w południowej części miasta. Po doniesieniach o strzałach w mieszczącym cztery hotele kompleksie rozrywkowym Resorts World w stolicy Filipin Manili trwa ewakuacja pracowników – podał Reuters. Jeden ze świadków mówił o “sporej” liczbie rannych; inny – że policja kontroluje sytuację.

Jak poinformowano na Twitterze Resorts World, centrum jest obecnie zamknięte. Napisano, że właściciel kompleksu blisko współpracuje z filipińską policją w celu zapewnienia bezpieczeństwa wszystkim gościom i pracownikom.

CNN Philippines, powołując się na świadków, podała, że zamaskowany napastnik otworzył ogień w kierunku ludzi. Poinformowano również, że z jednego z budynków wydobywa się dym.

Według agencji Reutera, powołującej się na lokalne media, na terenie ośrodka, który mieści m.in. cztery hotele i kasyno, przebywają obecnie uzbrojeni mężczyźni.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!