Felietony

Zamach na księcia Harry’ego? Dlaczego skrajną lewicę nazywa się skrajną prawicą?

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Wszystkie brytyjskie media donoszą o zatrzymaniu „skrajnie prawicowych” ekstremistów planujących zamach na księcia Harry’ego. Zatrzymania są wynikiem śledztwa nieustraszonego BBC. Wśród zatrzymanych jest siedemnastoletni Polak mieszkający w zachodnim Londynie. „Neofaszyści chcieli zabić księcia uznając go za zdrajcę białej rasy, ponieważ poślubił czarnoskórą kobietę i oczekuje z nią dziecka”, podaje Polaków Radio Londyn – największe polonijne medium w Wielkiej Brytanii. Trzeba dodać, że radio wraz z całą redakcją w skład, w której wchodzą portale internetowe oraz periodyki drukowane jest mocno lewicowe. Wyraźne poparcie dla aborcji i środowisk LGBTQWERTYKGHM+ to tylko nieliczne z obszarów ich działania.

Oczywiście samo planowanie zamachu jest karygodne, ale w całej tej sytuacji godne potępienia jest coś jeszcze – zachowanie wspomnianych mediów. Brak rzetelności lub celowa kłamliwa propaganda to już nic nowego, jednak wciąż jestem oburzony kiedy słyszę kolejne przekłamania. Zapewne czytelnikom Magna Polonia nie trzeba tego wyjaśnia, ale faszyzm jest w rzeczy samej ideologią skrajną, ale skrajnie etatystyczną, czyli lewicową. Zgodnie z definicją faszyzmu Benito Mussoliniego, zatem człowieka, któremu trudno odmówić w tej sprawie kompetencji jako jednemu z jego twórców, faszyzm można streścić krótkimi słowy: „wszystko w państwie, nic poza państwem, nic przeciw państwu”. Ponadto z dalszych informacji wynika, że nie chodzi tu o faszyzm, a o szowinizm rasowy, którym, którym kierowali się niedoszli mordercy.

Będzie więc przesadzonym twierdzenie, że ludzie tworzący przekaz w taki sposób muszą być niedouczonymi ignorantami bez kompetencji do pracy dziennikarskiej – i to by ich nawet w jakiś sposób mogło usprawiedliwiać – lub celowo kłamią starając się o wytworzenie w ludzkiej podświadomości jak najgorszych skojarzeń z prawicą, a wówczas są zwykłymi łajdakami? Niestety mam podejrzenia, że robią to celowo.

Konfucjuszowi przypisuje się powiedzenie: „naprawę państwa należy zacząć od naprawy pojęć”. Ubolewam nad tym,, że czerwoni odrobili prace domową i zrozumieli, że do tego, by zyskac przychylność ludzi, którzy w normalnych warunkach nigdy nie pochyliliby się nad ich niezrozumiałymi dla homo sapiens procesami myślowymi muszą zapanować najpierw nad tym jak ci ludzie myślą, a zrobić mogli wyłącznie poprzez odwrócenie pojęć, co właśnie się dzieje. Najwyższy czas żeby konserwatyści również odrobili tę cenną lekcję i zaczęli naprawiać pojęcia zgodnie ze słowami vera rebus vocabula restituantur, czyli przywróćmy pojęciom ich prawdziwe znaczenie, które w alokucji „Iamdudum Cernimus” wygłosił papież Pius IX.

Jakub Andrzej Grygowski

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!