Wiadomości

Zamach koło jarmarku bożonarodzeniowego w Strasburgu

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Trzy osoby zginęły, a 12 zostało rannych, w tym 6 ciężko w zamachu terrorystycznym, do którego doszło koło jarmarku bożonarodzeniowego, w centrum Strasburga. Napastnik, który otworzył ogień podczas jarmarku świątecznego, został postrzelony przez żołnierzy, zanim zbiegł z miejsca zdarzenia. Wciąż nie udało się go schwytać.

Minister spraw wewnętrznych Francji: W mieście zaostrzono środki bezpieczeństwa. Nie będzie można organizować na razie protestów, by siły bezpieczeństwa miały pełne możliwości, jeśli chodzi o poszukiwanie sprawcy tych wydarzeń.

Szef francuskiego MSW Christophe Castaner oświadczył, że w zamachu zginęły trzy osoby. Francuskie MSW wezwało mieszkańców miasta, by do czasu ujęcia zamachowca pozostawali w swoich domach oraz wykonywali polecenia służb. Władze Strasburga poinformowały, że w środę jarmark świąteczny będzie nieczynny.

ak donosi France Info, strzelec, 29-letni mieszkaniec Strasburga, był znany policji, figuruje w rejestrze osób stanowiących zagrożenie dla bezpieczeństwa państwa, tak zwanym fiche S. Ten człowiek był stawiany przed obliczem sprawiedliwości nie tylko we Francji, ale także w Niemczech.

W szczególności poinformowano, że był sądzony za atak zbrojny i skazany na więzienie. Mężczyzna miał być zatrzymany rankiem w sprawie o morderstwo, ale nie było go w domu. Podczas poszukiwań w jego mieszkaniu znaleziono granaty.

/tvp,info, sputnik.com/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!