Wiadomości

Zalewska: Egzaminy z języka obcego bez zakłóceń

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

– We wszystkich szkołach odbyły się dzisiaj egzaminy gimnazjalne, nie było żadnych zakłóceń – powiedziała na konferencji prasowej minister edukacji Anna Zalewska.

Piątek jest piątym dniem strajku nauczycieli. – Odbieramy setki telefonów od rodziców (…). Dla tych, którzy nadzorowali egzaminy i nadzorują, wielkie podziękowania od rodziców za to, że byliście i jesteście przy dzieciach. I podziękowania dla wolontariuszy, podziękowania dla dyrektorów, podziękowania dla nauczycieli, którzy są przy swoich uczniach, podziękowania dla kuratorów i wojewodów za trzy dni pracy dla dobra dziecka – powiedziała minister edukacji.

– W 7363 szkołach od godz. 9 rozpoczął się egzamin gimnazjalny z języka obcego na poziomie podstawowym. Do egzaminu z języka angielskiego przystąpiło ponad 311 tys. uczniów, niemieckiego – 31,5 tys., z rosyjskiego – 7,6 tys., francuskiego – 700 osób, hiszpańskiego – 550 uczniów, zaś z włoskiego – 100 – podał dyrektor Centralnej Komisji Egzaminacyjnej Marcin Smolik.

– Wszystkie te egzaminy przebiegły zgodnie z planem; wszystkie zespoły nadzorujące wykonały swoje zadania – podkreślił.

Egzamin z języka obcego przeprowadzany jest na dwóch poziomach. Najpierw jest egzamin na poziomie podstawowym. Następnie po przerwie gimnazjaliści przystąpią do testu na poziomie rozszerzonym.

Do egzaminu z języka obcego nowożytnego na poziomie podstawowym ma obowiązek przystąpić każdy gimnazjalista. Na poziomie rozszerzonym jest obowiązkowy tylko dla tych, którzy wybrali język, jakiego uczyli się w szkole podstawowej. Mogą do niego przystąpić także pozostali gimnazjaliści, jeśli zechcą sprawdzić swe umiejętności językowe.

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!