Wiadomości

Zakaz handlu w niedziele. Projekt uszczelniający przepisy trafił do Sejmu

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Projekt uszczelniający zakaz handlu w niedziele przewiduje, że w siódmy dzień tygodnia bez handlu otwarte mogą być te placówki, w których działalność pocztowa będzie przeważająca i wyniesie powyżej 50 proc. przychodów – zapowiedział PAP poseł PiS Janusz Śniadek. Projekt trafił do Sejmu.

– Projekt nowelizacji ustawy o ograniczeniu handlu w niedziele i święta, którego celem byłoby uszczelnienie zakazu, jest już w Sejmie i czeka na nadanie numeru i podpis pani marszałek – powiedział poseł. Dodał, że może to nastąpić w każdej chwili.

Ocenił, że w tej chwili plagą i patologią jest powoływanie się przez niektóre podmioty na działalność pocztową, by ominąć zakaz handlu w niedzielę. – W większości jest to fikcyjne – zaznaczył.

Wyjaśnił, że złożony przez niego projekt zakłada, że sklep będzie mógł prowadzić działalność w niedziele niehandlowe jako placówka pocztowa, pod warunkiem że ten rodzaj działalności będzie dla niego przeważający.

Zostanie wprowadzony obowiązek prowadzenia ewidencji, pokazującej, jakie są przychody z tej przeważającej działalności, a jakie z pozostałej – zaznaczył Śniadek.

Dodał, że Inspekcja Pracy będzie badała ten rejestr. – Sprawdzi, czy placówka spełnia warunek, że przychody z przeważającej działalności rzeczywiście przekraczają 50 proc. pozostałych przychodów – wskazał poseł PiS.

/rmf24.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!