Wiadomości

Zaginiony polityk Lewicy, oskarżany o gwałt, zawieszony w prawach członka partii

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jakub B. zaginął w czwartek. Podczas wyjazdu firmowego wyszedł nagle z hotelu i nie wrócił. Do policjantów zgłosiła się kobieta, która twierdzi, że została przez niego zgwałcona. – Do czasu wyjaśnienia sprawy jest decyzja o zawieszeniu pana Jakuba – przekazał w rozmowie z portalem tvp.info Marek Kacprzak, rzecznik prasowy KP Lewica.

„Władze Nowej Lewicy podjęły w trybie natychmiastowym decyzję o zawieszeniu Jakuba B. w partii” – napisano we wtorek na profilu Lewicy na Twitterze.

Wciąż trwają poszukiwania zaginionego polityka Lewicy, który w czwartek opuścił hotel Hilton, gdzie odbywał firmowe szkolenie. Od tamtej pory ślad po Jakubie B. zaginął. Z ustaleń portalu tvp.info wynika, że sprawa może mieć kryminalny charakter. Jedna z kobiet twierdzi, że Jakub B. krótko przed zaginięciem wykorzystał ją seksualnie. Kobieta złożyła już zawiadomienie w tej sprawie, a policjanci zabezpieczyli nagrania z hotelowego monitoringu.

Zgodnie z ogłoszeniem o zaginięciu Jakub B. ubrany był w czarną bluzę z kapturem i dżinsowe spodnie. Mógł przemieszczać się grafitowym renault megane combi o numerach tablic KNS0453N. Mężczyzna ma 30 lat, 180 cm wzrostu, brązowe oczy, ciemnobrązowe włosy i brodę.

Polityk Lewicy zniknął ze szkolenia w Krakowie. Kobieta oskarża go o napaść seksualną

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!