Wiadomości

Zaczęło się od kolizji drogowej, w ruch poszła siekiera

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Trzy zarzuty, w tym usiłowania zabójstwa, usłyszał mężczyzna, który w dzielnicy Gdańska Brzeźnie zaatakował siekierą 38-latka. Taki był finał kolizji drogowej.

Radio Gdańsk informuje, że na jednej z ulic Gdańska doszło do kolizji drogowej. W samochód, którym jechał 38-latek, uderzyło inne auto i odjechało. Pokrzywdzony ruszył za nim. Na ulicy Emilii Plater w Brzeźnie sprawca kolizji zatrzymał się, wówczas zza bloku wybiegł inny mężczyzna z siekierą. Uderzył nią w głowę 38-latka i uciekł.

Ranny mężczyzna trafił do szpitala. Na szczęście, badania wykazały, że jego życiu nic nie grozi i wystarczyło zszycie rany.

Napastnik podczas próby zatrzymania ruszył w kierunku policjantów z siekierą i atrapą pistoletu. Poddał się, gdy policjanci zagrozili użyciem broni. Został obezwładniony i zatrzymany.

Sprawca usłyszał trzy zarzuty – usiłowanie zabójstwa, narażenie człowieka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia oraz spowodowanie rozstroju zdrowia. Był już w przeszłości karany za podobne przestępstwa. Sąd aresztował go na trzy miesiące. Grozi mu dożywocie.

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!