Wiadomości

Zaciska się pierścień okrążenia wokół zgrupowania wojsk ukraińskich okrążonego w rejonie Zołotego

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Pogarsza się położenie zgrupowania wojsk ukraińskich w rejonie Zołotego, które znalazło się w okrążeniu. Siły rosyjskie przejęły kontrolę nad Nowojwaniwką oraz wschodnią częścią Kateryniwki, a także nad osiedlem Stachanowiec w mieście Zołote.

Rano informowaliśmy, powołując się na Sierhija Hajdaja, że Rosjanom udało się zająć kilka miejscowości w pobliżu Toszkiwki. Hajdaj zasugerował, że ukraińscy obrońcy rzeczywiście mogliby wycofać się z Złotego: aby uniknąć okrążenia, dowództwo mogło wydać polecenie wycofania się na inne ufortyfikowane pozycje. Wydaje się jednak, że już wczoraj zgrupowanie to znalazło się w okrążeniu, a w ciągu dzisiejszego dnia Rosjanie poczynili tam kolejne postępy, w wyniku czego pierścień okrążenia systematycznie się tam zaciska.

Ale na tym nie koniec, bo oprócz wspomnianego “małego kotła”, może tam wkrótce powstać “większy kocioł”. Jak już bowiem pisaliśmy rano, szef Ługańskiej Obwodowej Administracji Wojskowej Sierhij Hajdai powiedział, że trasa Lisiczańsk-Bachmut jest nieprzejezdna, bo znalazła się pod intensywnym ostrzałem. Dodał on jednak, że do Lisiczańska można się dostać innymi drogami. Później z kolei dotarły do nas doniesienia, które to jednak wymagają potwierdzenia, że siły rosyjskie przejęły kontrolę nad drogą z Siewierska do Lisiczańska, co by oznaczało, że zgrupowanie wojsk ukraińskich utrzymujące pozycje w rejonie Siewierodoniecka i Lisiczańska zostało całkowicie odcięte. Tak przynajmniej mają twierdzić źródła powiązane z wagnerowcami.

Czytaj też:

Hajdaj: Trasa Lisiczańsk-Bachmut jest nieprzejezdna

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!