Wiadomości

Zabójstwo 13-latki z Bytomia. Policja ujawnia zeznania świadka

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Piekarska policja przesłuchuje 15- latka podejrzanego o zabójstwo 13-letniej Patrycji z Bytomia. Jej ciało odkryto wczoraj po południu na nieużytkach w Piekarach Śląskich. Na bezpośredni związek z zaginięciem nastolatki wskazywało zachowanie zatrzymanego i zeznania świadka – informuje Radio Piekary.

Zarzut zabójstwa usłyszy dziś prawdopodobnie 15-latek zatrzymany po odkryciu zwłok 13-to letniej Patrycji z Bytomia. Podejrzany jest teraz przesłuchiwany w komendzie piekarskiej policji. Początkowo utrzymywał, że rozstał się z dziewczyną po kłótni i wsiadła ona do autobusu w Piekarach Śląskich. Śledztwo poszło jednak w innym kierunku po relacji jednego ze świadków, który zweryfikował zeznania chłopaka mówi Aleksandra Nowara ze śląskiej policji;

–Nastąpił taki dość istotny zwrot akcji, ponieważ dotarliśmy do świadka, który powiedział nam, że w tym autobusie widział ich razem. To już zmieniło to co powiedział ten chłopak i budziło nasze wątpliwości czy rzeczywiście mówi prawdę czy ma związek z tym zaginięciem.

Na bezpośredni związek z zaginięciem nastolatki wskazywało także zachowanie zatrzymanego.

-Chłopak cały czas uczestniczył w czynnościach zmieniając te wersje zdarzeń, w końcu pokazał nam gdzie pozostawił zwłoki. Został zatrzymany i odpowie przed sądem dla nieletnich, bo to jest osoba nieletnia. Ma 15 lat. Skończył wczoraj te 15 lat co ma dość istotny wpływ na przebieg postępowania, gdzie będzie traktowany jako osoba nieletnia. Tutaj sędzia może zdecydować o tym by umieścić go w zakładzie poprawczym. –dodaje Aleksandra Nowara

Dziewczyna miała liczne rany kłute szyi i klatki piersiowej. Zamordowana miała być w ciąży ale nie potwierdzają tego na razie śledczy. Zarówno ona jak podejrzany o zabójstwo oraz ich rodziny nie mieli wcześniej konfliktów z prawem.

/radiopiekary.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!