Wiadomości

Zabójca z Nashville “identyfikowała się jako osoba transpłciowa i miała szczegółowy plan ataku na chrześcijańską szkołę”

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Audrey Hale “identyfikowała się jako osoba transpłciowa i miała szczegółowy plan ataku na chrześcijańską szkołę”.

Policja z Nashville ujawniła, że ​​28-latek, który zastrzelił sześć osób w Szkole Przymierza, w tym troje dzieci, identyfikował się jako osoba transpłciowa i miał szczegółowy plan ataku na chrześcijańską szkołę.

Urzędnicy powiedzieli, że Audrey Hale, był/a uczeniem/uczennicą, wszedł/weszła do szkoły w poniedziałek rano, strzelając przez drzwi z boku budynku. W środku Hale zabił/a Evelyn Dieckhaus, Hallie Scruggs i Williama Kinneya (wszyscy w wieku 9 lat), a także opiekuna Mike’a Hilla i nauczycielkę Cynthię Peak (obie w wieku 61 lat), oraz dyrektorkę szkoły Katherine Koonce (lat 60). Po strzelaninie Hale zginął, zastrzelony przez funkcjonariuszy. którzy natknęli się na niego na drugim piętrze.

Policja poinformowała, że ​​Hale “była wyposażona w co najmniej dwa karabiny szturmowe i pistolet, a podczas przeszukiwania jej domu rodzinnego w Nashville funkcjonariusze znaleźli szczegółowe mapy i plan ataku”.

„Mamy manifest, mamy kilka pism, które przeglądamy, które dotyczą tego dnia” – powiedział o odkryciu szef policji metropolitalnej Nashville, John Drake. Dodał, że Hale „była gotowa wyrządzić więcej szkód niż faktycznie wyrządzono” i że opracowała plany ataku na inną szkołę w okolicy, ale wycofała się z nich, ponieważ szkoła była zbyt strzeżona”.

Zapytany, czy tożsamość Hale może być czynnikiem wpływającym na motyw, Drake powiedział, że władze „uważają, że identyfikuje się jako trans, ale wciąż jesteśmy w trakcie wstępnego dochodzenia w sprawie tego wszystkiego i czy rzeczywiście odegrało to rolę w tym incydencie”. W profilach internetowych Hale wskazał, że używali on / jego zaimków, a także nosili imię Aiden. Nie jest jasne, czy Hale zidentyfikował się jako mężczyzna czy kobieta w czasie zabójstw.

Hale był przede wszystkim absolwentem małej, prywatnej szkoły chrześcijańskiej, która uczy uczniów w klasach od przedszkola do szóstej klasy i ma zapisanych tylko około 200 uczniów, zgodnie z jej stroną internetową. Szkoła koncentruje swój program nauczania na teologii biblijnej, gdzie studenci biorą udział w zajęciach o Biblii wraz ze standardowymi kursami edukacyjnymi.

„Istnieje przekonanie, że istniała niechęć do chodzenia do tej szkoły” – powiedział Drake Lesterowi Holtowi z NBC News w poniedziałek wieczorem. „Nie znam jeszcze wszystkich szczegółów i dlaczego doszło do tego zdarzenia”.

Drake powiedział również, że Hale “było obojętne, w kogo celowała, kiedy weszła do szkoły, strzelając przez zamknięte drzwi”. „Obrała za cel przypadkowych uczniów w szkole. … Z kimkolwiek się zetknęła, strzelała” – powiedział Drake.

Były dyrektor Bill Campbell powiedział: „Pamiętam ją jako byłą uczennicę” i że ma zapisy dotyczące Hale jako trzecioklasisty w szkole w 2005 roku i czwartoklasisty w 2006 roku, ale potem – powiedział – nie pojawia się w szkole. Pomyślał, że musiała się przenieść.

/nypost.com/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!