Wiadomości

Zabójca z Ełku przebywał w Polsce nielegalnie

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

– Imigrant, który dokonał morderstwa Polaka w Ełku, powinien być wcześniej deportowany, przebywał w Polsce nielegalnie – oświadczył szef MSWiA Mariusz Błaszczak w programie „Gość Wiadomości”.

 

Podczas rozmowy o uszczelnianiu granic, Błaszczak odniósł się do tragicznych wydarzeń w Ełku, gdzie Polak został zamordowany przez imigranta z północnej Afryki. – On nie powinien przebywać w Polsce, powinien być deportowany, ale ze względu na opieszałość, procedury nieszczelne, był w Polsce. Chociaż udowodniono, że jego status był nielegalny. Chodzi o to, aby takie sytuacje nie powtarzały się, nie miały miejsca – powiedział.

 

21-letni mężczyzna zginął w noc sylwestrową w Ełku, po awanturze przed miejscowym barem. Miał dwie rany kłute. Po tym wydarzeniu w mieście doszło do zamieszek. 26-letni Tunezyjczyk, któremu postawiono zarzut zabójstwa początkowo nie przyznał się do zarzucanego mu czynu. W trakcie składania wyjaśnień potwierdził jednak, że podczas szamotaniny z ofiarą użył noża, który zabrał z pracy. Prokuratura zamierza wystąpić do sądu z wnioskiem o tymczasowe aresztowanie obywatela Tunezji. Drugi mężczyzna podejrzany o śmierć 21-latka to Algierczyk. Jemu także postawiono zarzut zabójstwa.

 

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!