Wiadomości

Poseł Rafał Wójcikowski zginął w wypadku samochodowym

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Nie żyje poseł Rafał Wójcikowski. Parlamentarzysta ruchu Kukiz‘15, zginął w wypadku, do którego doszło w czwartek rano, 19 stycznia, na drodze S8 koło Skierniewic.

 

Wójcikowski miał 44 lata. Do Sejmu trafił z list Kukiz’15 w październiku 2015 r.

 

Był absolwentem ekonomii i informatyki na Uniwersytecie Łódzkim. Doktoryzował się w 2000 roku z ekonomii i rozpoczął pracę jako nauczyciel akademicki. Początkowo związany z Uniwersytetem Łódzkim, następnie również z Politechniką Łódzką, na której został adiunktem w Instytucie Nauk Społecznych i Zarządzania Technologiami. Pracował także w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie.

 

Należał do Stowarzyszenia KoLiber. Jako ekspert współpracował z Fundacją Republikańską, założył i został prezesem Fundacji Aurea Libertas. W 2009 bezskutecznie startował do Parlamentu Europejskiego z listy Prawicy Rzeczypospolitej.

 

W wyborach parlamentarnych w 2015 kandydował do Sejmu w okręgu piotrkowskim z pierwszego miejsca na liście zorganizowanego przez Pawła Kukiza komitetu wyborczego wyborców Kukiz’15 (z poparciem Ruchu Narodowego). Uzyskał mandat posła VIII kadencji, otrzymując 9135 głosów.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!