Wiadomości

Zabłądził w drodze ze szkoły, bo rozładował mu się telefon

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Policjanci z Brzeska (woj. małopolskie) pomogli w odnalezieniu nastolatka, który zabłądził w drodze powrotnej ze szkoły. Gdy bateria rozładowała się, nie mógł trafić do domu.

Wczoraj, 6 września 2018 r. około godziny 16.00 zaniepokojona nieobecnością swojego nastoletniego syna matka zwróciła się o pomoc do dyżurnego brzeskiej jednostki. Kobieta relacjonowała, że kilka dni temu przeprowadziła się z rodziną do innej części Brzeska a jej syn z uwagi na to, że nie zna dobrze miasta przez ostatnie dni wracał pieszo ze szkoły korzystając z nawigacji w telefonie. Tego dnia jednak nie dotarł do domu. Ostatni telefoniczny kontakt z mamą chłopiec nawiązał około godziny 14.00 informując ją, że wraca do domu, ale ma już słabą baterię w telefonie.

Gdy chłopiec do godziny 16.00 nie powrócił zatroskana mama nie zwlekając poprosiła o pomoc policjantów. Ci znając rysopis chłopca wyruszyli w teren poszukując go. Podczas patrolu ulicy Wiejskiej zauważyli zagubionego nastolatka. Chłopiec przyznał policjantom, że nie potrafi samodzielnie wrócić do domu i z uwagi na rozładowany telefon błąka się od dwóch godzin po ulicach Brzeska. Całego i zdrowego nastolatka policjanci przekazali pod opiekę matce, która podziękowała im za szybką pomoc w poszukiwaniach syna.

Początek roku szkolnego to dla uczniów szczególny czas i często wiąże się z ogromnymi emocjami, zwłaszcza jeśli po raz pierwszy przekraczają szkolne mury lub zmieniają szkołę czy środowisko. Nowe, często nieznane otoczenie może budzić u wielu dzieci strach i lęk. Pomóżmy naszym dzieciom, aby nie czuły się osamotnione i wesprzyjmy ich w tych nowych doświadczeniach. Bądźmy przy nich i rozmawiajmy o tym co ich może spotkać i jak sobie mogą poradzić w różnych sytuacjach, jak choćby w tej, kiedy zagubią się w mieście czy w pobliżu szkoły.

/brzesko.policja.gov.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!