Wiadomości

Zaatakowali policjantów, którzy zostali wezwani na interwencję

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Za czynną napaść na policjantów odpowie trzech mieszkańców Lublina. Mężczyźni zaatakowali funkcjonariuszy, którzy zostali wezwani na interwencję. Sprawcy uderzali oraz szarpali wywiadowców. Byli nietrzeźwi. Wszyscy usłyszeli zarzuty. 26 i 31 latkowie zostali tymczasowo aresztowani. Wobec 35-latka sąd zastosował dozór Policji oraz poręczenie majątkowe w kwocie 30 tysięcy złotych. Grozi im do 10 lat więzienia.

W piątek po południu wywiadowcy z Komendy Miejskiej Policji w Lublinie zostali wysłani na interwencję przy ulicy Lubartowskiej. Ze zgłoszenia wynikało, iż w bramie doszło do bójki.

Policjanci na miejscu zastali trzech mężczyzn, których postanowili wylegitymować. Już na samym początku jeden z nich stał się bardzo agresywny i uderzył funkcjonariusza pięścią w klatkę piersiową. Za chwilę do ataku na mundurowych dołączyli dwaj kolejni mężczyźni. Sprawcy wyzywali, szarpali i uderzali policjantów. Na szczęście szybko zostali obezwładnieni.

Mieszkańcy Lublina w wieku 26, 31 i 35 trafili do policyjnej celi. Wszyscy byli nietrzeźwi. Jak się okazało, w przeszłości byli wielokrotnie notowani za rozboje, kradzieże włamania, czy też niszczenie mienia. Mężczyźni usłyszeli zarzuty czynnej napaści na policjantów.

Na wniosek śledczych 26 i 31 latkowie trafili do tymczasowego aresztu na okres 3 miesięcy. Wobec 35-latka sąd zastosował dozór Policji oraz poręczenie majątkowe w kwocie 30 tysięcy złotych. Podejrzanym grozi im do 10 lat więzienia.

komisarz Kamil Gołębiowski
Policja Lubelska

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!