Wiadomości

Zaatakowali kijami bejsbolowymi nie tych, co chcieli…

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Grupa młodych mężczyzn, przy użyciu kijów bejsbolowych oraz deski, zaatakowała dwóch mężczyzn oraz uszkodziła im samochód , a także telefon komórkowy. Jeszcze tego samego dnia, pięć podejrzewanych osób zostało zatrzymanych przez kryminalnych z Gdowa i Wieliczki. Trzech z nich usłyszało zarzuty m.in. uszkodzenia ciała, pobicia przy użyciu niebezpiecznego narzędzia oraz uszkodzenia mienia.

11 grudnia około 1:45, dyżurny Komisariatu Policji w Gdowie otrzymał zgłoszenie, że na jednym z parkingów w Gdowie, grupa młodych osób zaatakowała dwóch mężczyzn przy użyciu kijów bejsbolowych oraz deski. Sprawcy pobili mężczyzn a następnie zdewastowali im samochód,skacząc po nim. Później okazało się, że jednemu z pokrzywdzonych uszkodzili też telefon, który miał w kieszeni.Na miejscu funkcjonariusze zastali pokrzywdzonych natomiast sprawcy po ataku zaraz odjechali. Pokrzywdzeni opisali sprawców, nie znali jednak przyczyny ataku. Policjanci natychmiast przystąpili do działań i kilka godzin później zatrzymali pięć osób podejrzewanych o udział w tym zdarzeniu.

Okazało się, że sprawcy pomylili się i zaatakowali nie te osoby, które chcieli. Wcześniej w pobliskiej kręgielni doszło do konfliktu słownego między jednym ze sprawców a dwoma mężczyznami. Sprawca wezwał „posiłki” i już w grupie chcieli zakończyć konflikt siłowo. Zaatakowali na parkingu, ale jak się okazuje, osoby które były tam przypadkowo.

Na podstawie zebranego materiału dowodowego, jeszcze tego samego dnia, trzech z nich usłyszało zarzuty m.in. uszkodzenia ciała pobicia przy użyciu niebezpiecznych przedmiotów oraz uszkodzenia mienia. Prokurator Prokuratury Rejonowej w Myślenicach, wobec sprawców zastosował policyjny dozór, zakaz kontaktowania się oraz zbliżania do pokrzywdzonych a także poręczenie majątkowe. Grozi im teraz do 5 lat pozbawienia wolności.

/Policja Małopolska/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!