Wiadomości

Za Odrą coraz więcej islamskich radykałów: „Realna obawa zamachów”

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

W Niemczech rośnie liczba salafitów, czyli wyznawców radykalnego islamu. Z informacji federalnego Ministerstwa Spraw Wewnętrznych wynika, że obecnie w Niemczech przebywa ponad 11,5 tysiąca zradykalizowanych salafitów. Sprawę opisuje gazeta „Rheinische Post”.

W 2013 r. w Niemczech było około 5 tys. salafitów, a rok temu 11,3 tys. Najwięcej zradykalizowanych salafitów żyje w Nadrenii Północnej-Westfalii, w takich miastach jak: Kolonia, Moenchengladbach i Bonn. Jest ich tam ponad trzy tysiące.

Zdaniem szefa MSW tego landu Herberta Reula, duża liczba salafitów stwarza poważne ryzyko ataku terrorystycznego w Niemczech.

– Nie mamy w tej chwili żadnych konkretnych informacji o przygotowaniach do zamachu, ale musimy być czujni i oczekiwać, że zawsze mogą się znaleźć ludzie, którzy taki zamach zaplanują – powiedział „Rheinische Post” Herbert Reul.

Federalny Urząd Ochrony Konstytucji w oficjalnych dokumentach zakwalifikował salafitów jako groźną bazę dla radykalnego islamu, który może popychać tych ludzi do działań terrorystycznych.

/IAR/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!