Wiadomości

Ukraińcy próbowali wręczyć łapówkę strażnikom granicznym

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

W ostatnich dniach funkcjonariusze z Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali dwóch cudzoziemców, którzy w zamian za odstąpienie od kontroli próbowali wręczyć łapówkę. Zatrzymani usłyszeli prokuratorskie zarzuty i przyznali się do winy.

30 stycznia na drodze dojazdowej do przejścia granicznego w Medyce funkcjonariusze SG zatrzymali kierowcę, który złamał przepisy drogowe i poruszał się po drodze pod prąd. 51-letni obywatel Ukrainy chciał uniknąć mandatu za wykroczenie drogowe i próbował wręczyć funkcjonariuszom 10 euro łapówki. Cudzoziemiec został zatrzymany. Mężczyzna przyznał się do winy. Za popełnione wykroczenia drogowe, ale także za próbę wręczenia korzyści majątkowej, został skazany na 6 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na 2 lata. Ponadto na poczet przyszłej kary zajęto mu kwotę 380 zł.

Kilka dni wcześniej (24 stycznia) w Korczowej łapówkę próbował wręczyć wyjeżdżający z Polski 38-letni Ukrainiec. Jego bus był nadmiernie przeciążony towarem, dlatego został ukarany mandatem w wysokości 200 złotych. Zgodnie z procedurą, samochód do czasu przeładowania towaru ma zostać unieruchomiony. Kierowca chciał uniknąć przeładunku i chciał wręczyć funkcjonariuszom SG 20 euro łapówki. Za próbę korupcji mężczyzna został zatrzymany i usłyszał zarzuty łapownictwa czynnego. Ukrainiec przyznał się do winy i dobrowolnie poddał się karze 4 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na rok.

strazgraniczna.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!