Wiadomości

Z siekierą ruszył na księdza, jest już w rękach policji

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Krótko po zdarzeniu otwoccy policjanci zatrzymali 36-latka, który groził księdzu siekierą. Ponadto mężczyzna skierował także groźby wobec kobiety, gdy zareagowała na jego agresywne zachowanie. Zatrzymany już usłyszał dwa zarzuty. Prokurator zastosował wobec niego dozór policyjny.

W miniony poniedziałek policjanci z zespołu wywiadowczo-interwencyjnego niezwłocznie udali się na teren przyległy do kościoła, gdzie agresywny mężczyzna groził księdzu siekierą.

Na miejscu w rozmowie z księdzem funkcjonariusze ustalili, że przed chwilą nieznany mu mężczyzna, trzymając siekierę w ręku, groził drugiemu księdzu pozbawieniem życia i uderzył go w twarz, po czym oddalił się w nieustalonym kierunku. Policjanci ustalili rysopis sprawcy i natychmiast zaczęli go szukać na terenie miasta.

Po upływie zaledwie kilku minut, na jednej z posesji w pobliżu kościoła mundurowi zauważyli mężczyznę, którego wygląd odpowiadał rysopisowi napastnika. Ponadto przed wejściem do budynku funkcjonariusze zauważyli siekierę i maczetę.

Kiedy policjanci wraz z 36-latkiem ponownie udali się na teren kościoła, na miejscu zastali pokrzywdzonego księdza. Ten potwierdził zdarzenie i rozpoznał mężczyznę. Ponadto podczas rozmowy do funkcjonariuszy podeszła kobieta, która oświadczyła, że widziała całą sytuację. Dodała, że gdy zareagowała na zachowanie mężczyzny, ten z siekierą w ręku zaczął grozić jej pozbawieniem życia.

Zatrzymany 32-latek trafi do komendy. Badanie jego stanu trzeźwości wykazało blisko promil alkoholu w organizmie.

Zebrany w sprawie materiał dowodowy pozwolił śledczym na przedstawienie mężczyźnie dwóch zarzutów dotyczących kierowania gróźb. Prokurator zastosował wobec niego policyjny dozór, zobowiązując go do stawiennictwa siedem razy w tygodniu w otwockiej komendzie. Grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności.

sierż. sztab. Paulina Harabin
KPP Otwock

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!