Polska Świat Wiadomości

Z okazji obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości ponad 30 obiektów na całym świcie będzie się świecić na biało i czerwono

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jak podaje portal stefczyk.info Szymon Szynkowski vel Sęk, wiceminister spraw zagranicznych, mówił na łamach programu „Kwadrans Polityczny” w TVP Info o światowych obchodach 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości.

„Mogę zdradzić, że 11 listopada między innymi figura Chrystusa w Rio de Janeiro będzie podświetlona na biało-czerwono, również Krzywa Wieża w Pizie, piramidy egipskie. Tych obiektów będzie ponad 30 na całym świecie. Burdż Chalifa w Zjednoczonych Emiratach Arabskich – jeden z najwyższych budynków na świecie” – mówił wiceszef MSZ.

Szynkowski vel Sęk poinformował również, że MSZ przygotował także akcję, w ramach której obcokrajowcy będą czytać depeszę dyplomatyczną marszałka Józefa Piłsudskiego z 16 listopada 1918 roku, w której informowano o powstaniu państwa polskiego.

„To był ten symboliczny dzień, kiedy drogą dyplomatyczną poinformowano, że państwo polskie powstało – odzyskało niepodległość” – mówił wiceszef resortu spraw zagranicznych.

Robi wrażenie? Piszcie w komentarzach.

Źródło: stefczyk.info

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!