Europa Wiadomości

Wiceprzewodniczący włoskiej Izby Deputowanych usunął flagę UE ze swojego biurka

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jak donosi porta dzienniknarodowy.pl wliceprzewodniczący włoskiej Izby Deputowanych, poseł narodowo-konserwatywnych Braci Włochów (Fratelli d’Italia) Fabio Rampelli usunął ze swojego biura flagę Unii Europejskiej. W gabinecie powiewa już tylko włoski trójkolor.

Włoski polityk wyjaśnił swój gest tym, że UE odmawia pomocy krajom mającym trudności w walce z zakażeniem koronawirusem. Materiał filmowy pokazuje Rampellego w masce medycznej i białych rękawiczkach.

– Może zobaczymy się później. Może… – skomentował poseł, uchylając maseczkę.

Krótko przed swoim politycznym gestem Fabio Rampelli powiedział w Sky Tg 24, zwracając się do przywódców UE:

– Europa cieszy się słabością polityczną Włoch od wielu dziesięcioleci. Dzisiaj Włochy nie chcą być kelnerem, podczas gdy inni jedzą homary, takie jak Francja i Niemcy. Jeśli planujecie skorzystać z sytuacji kryzysowej, aby rzucić na kolana kraje takie jak Włochy lub inne kraje o bardziej niestabilnej gospodarce, Europa nie będzie miała przyszłości.

Rampelii zaczynał karierę polityczną od działalności w młodzieżówce Włoskiego Ruchu Społecznego (Movimento Sociale Italiano, MSI). Udzielał się potem m.in. w Sojuszu Narodowym (Alleanza Nazionale, AN). Od 2012 r. należy do Braci Włochów.

Czyżby opuszczenie UE przez Włochy było coraz bliżesze?

Źródło: dzienniknarodowy.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!