Wiadomości

Z inicjatywy posłów Konfederacji powstał parlamentarny zespół, który policzy zyski i straty członkostwa w UE

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jak poinformowała Anna Bryłka z Konfederacji, z inicjatywy posłów tego środowiska w Sejmie powstał Parlamentarny Zespół ds. oceny korzyści i strat z członkostwa Polski w UE.

Nowy zespół parlamentarny ma się zająć m.in. analizą korzyści i strat wynikających z obecności Polski w UE, przygotowaniem różnych scenariuszy na możliwą dezintegrację UE, analizą możliwości renegocjacji traktatów, analizą modeli alternatywnej integracji gospodarczej w Europie, przygotowaniem Polski na alternatywną współpracę gospodarczą w formie strefy wolnego handlu w Europie.

Według informacji podawanych przez Kancelarię Sejmu, obecnie do Parlamentarnego Zespołu ds. oceny korzyści i strat z członkostwa Polski w UE należy czterech posłów. To: Krystian Kamiński, Krzysztof Tuduj, Michał Urbaniak i Robert Winnicki. Wszyscy czterej to politycy Ruchu Narodowego i Konfederacji.

– Musimy przestać ulegać szantażowi, polegającemu na tym, że jałmużna z Brukseli, stanowiąca jakiś mikroprocent polskiego PKB jest czymś, czym można zniewolić naród, czym można zniewolić nasze państwo. Musimy ten dyktat jednoznacznie odrzucić. Przestać być wschodem Zachodu, tym ubogim krewnym, który na salonach unijnych musi cały czas dopominać się o swoje prawa – podkreślił podczas konferencji prasowej prezes Ruchu Narodowego, poseł Konfederacji Robert Winnicki.

/medianarodowe.com/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!