Wiadomości

XXV Targi Wydawców Katolickich w Warszawie

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Tegoroczne Jubileuszowe Targi odbywać się będą w Wielkim Poście przed 5. Niedzielą Wielkiego Postu, ze względu na późny termin Świąt Zmartwychwstania Chrystusa Pana. Organizatorzy Targów – Święta Dobrej Książki – pragną włączyć się w realizację hasła Roku Duszpasterskiego Duch, który umacnia miłość. Rok II: W mocy Bożego Ducha, a także w trwający Jubileusz 100-lecia Odzyskania Niepodległości przez Polskę.

Jubileuszowe XXV Targi Wydawców Katolickich odbędą się w dniach od 4 – 7 kwietnia 2019 r. Targi, tak jak poprzednie, odbędą się w Arkadach Kubickiego na Zamku Królewskim, Plac Zamkowy 4, Warszawa. Arkady Kubickiego – miejsce znajdujące się w centrum Stolicy, w którym organizowanych jest wiele ekspozycji targowych, wystawienniczych, kulturalnych. Poprzednie edycje naszych Targów ukazały, że to dobre miejsce dla naszej wciąż rozwijającej się imprezy targowej.

Jubileuszowe Targi wpisują się również w Jubileusz 25-lecia istnienia Stowarzyszenia Wydawców Katolickich, które powstało 4 grudnia 1993 r.

Wydarzeniami targowymi organizatorzy pragną włączyć się także w Jubileusz 100-lecia powstania Konferencji Episkopatu Polski i Jubileusz 100-lecia nawiązania stosunków dyplomatycznych między Polską a Stolicą Apostolską; w 40. rocznicę pierwszej wizyty św. Jana Pawła II w Ojczyźnie oraz 100-lecie powstania Ordynariatu Polowego Wojska Polskiego.

Wydarzeniami targowymi pragną oni również włączyć się w 450-lecie podpisania Unii Lubelskiej, która scalała unią realną Królestwo Polskie i Wielkie Księstwo Litewskie, powołując do życia Rzeczpospolitą Obojga Narodów, a także w Rok Stanisława Moniuszki, w 200. rocznicę urodzin kompozytora, dyrygenta, organisty, pedagoga, dyrektora Teatru Wielkiego w Warszawie, twórcy polskiej opery narodowej, który „był wzorem patrioty, a utwory Kompozytora do dziś stanowią inspirację dla wielu artystów, a w czasach jemu współczesnych tworzyły paletę barw, za pomocą której Polacy odmalowywali najpiękniejsze odcienie patriotycznych uczuć i narodowej tożsamości”.

W szczególności zapraszamy na stoisko Magna Polonia…

/swk.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!