Wiadomości

Wzrasta liczba zakażonych koronawirusem, 45 ofiar śmiertelnych w ciągu ostatniej doby

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Rośnie liczba ofiar śmiertelnych koronawirusa z Chin. Władze w Pekinie podają, że zmarło łącznie 259 osób, a blisko 12 tysięcy jest zakażonych. Wirus przedostał się także do 25 innych krajów świata, w tym do USA, Niemiec, Hiszpanii czy Francji.

Wszystkie prowincje i regiony Chin są dziś dotknięte koronawirusem, we wszystkich stwierdzono przypadki zakażenia.

– Główne pole bitwy z wirusem znajduje się w Chinach, zwłaszcza w Wuhan. Byliśmy świadkami rozprzestrzeniania się go na inne kraje świata, ale stanowią one tylko 1 proc. ogółu dotkniętego koronawirusem. Oznacza to, że środki podjęte przez Chiny są bardzo skuteczne – oświadczył stały przedstawiciel Chin przy ONZ Chen Xu.

Liczba zarażonych rośnie jednak z godziny na godzinę, a ten wspomniany 1 proc., to 25 krajów na świecie, w tym Niemcy, Francja i Stany Zjednoczone.

– U mieszkańca naszego hrabstwa potwierdzono występowanie koronawirusa. Jak wiadomo, jest to pierwszy przypadek w hrabstwie Santa Clara i w rejonie zatoki – powiedziała dyrektor publicznego działu zdrowia w hrabstwie Santa Clara dr Sara Cody.

Pierwszy przypadek potwierdzono także w Hiszpanii. Kolejni chorzy trafiają do szpitali w Rosji. Mieszkańcy Hongkongu chcieliby zamknięcia granic tak, by nikt z zewnątrz nie mógł dostać się do tego specjalnego regionu. Tam również zastosowano szczególne środki bezpieczeństwa.

/Radio Maryja/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!