Wiadomości

Wystartował sejmowy zespół do spraw LGBT. Pierwsza propozycja: Uczestnictwo w paradach równości

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Za nami pierwsze posiedzenie zespołu parlamentarnego do spraw równouprawnienia osób LGBT. Jak można było się spodziewać, nie brakowało ciekawych wydarzeń. Na przewodniczącego zespołu wybrano Krzysztofa Śmiszka, posłowie zgłaszali też swoje postulaty. Wszystkich przebiła Barbara Nowacka, która zaapelowała o… uczestnictwo członków zespołu w paradach równości – pisze portal niezalezna.pl.

W skład parlamentarnego zespołu do spraw równouprawnienia społeczności LGBT+ – który zebrał się w czwartek w Sejmie na inauguracyjnym posiedzeniu – wchodzi 25 parlamentarzystów, głównie z Lewicy i Koalicji Obywatelskiej, a także poseł Konfederacji Dobromir Sośnierz.

Przy głosie wstrzymującym się posła Konfederacji, wybrano w czwartek Krzysztofa Śmiszka na przewodniczącego zespołu, a na wiceprzewodniczących: Monikę Rosę z Koalicji Obywatelskiej oraz Joannę Senyszyn i Annę Marię Żukowską z Lewicy.

Z kolei członkowie zespołu zaczęli zgłaszać różne groteskowe pomysły, przy czym szczególnie oryginalną propozycją popisała się jednak liderka Inicjatywy Polska, wiceprzewodnicząca klubu Koalicji Obywateskiej Barbara Nowacka. Zaapelowała bowiem, aby posłowie zespołu deklarowali… uczestnictwo w paradach równości, co byłoby gestem solidarności ze środowiskiem LGBT.

/niezalezna.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!