Wiadomości

Wysłali w nagrodę parę gejów do kraju, w którym za homoseksualizm grozi 10 lat więzienia

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Brytyjska wersja programu „Randka w ciemno” wysłała dwóch sparowanych biseksualistów na romantyczny wyjazd do karaibskiego kraju Sainta Lucia. Za kontakty homoseksualne grozi tam 10 lat więzienia.

O restrykcyjnych przepisach na Sainta Lucia zwycięzcy programu – Jordan Shannon i Jess Drew dowiedzieli się już na miejscu. W kraju tym obowiązuje prawo z czasów kolonialnych, a większość homoseksualistów żyje w ukryciu.

– Nie wiedziałem [o tym prawie], dopóki ktoś mi o tym nie powiedział w drodze do hotelu. Pomyślałem sobie: co do cholery?! Strażniczka hotelowa powiedziała mi, że większość gejów żyje w ukryciu, bo homoseksualność jest nielegalna. W przypadku złapania grozi za to 10 lat więzienia – powiedział w rozmowie mediami Jordan Shannon.

Co ciekawe oficjalny przewodnik wydawany przez rząd Wielkiej Brytanii przestrzega homoseksualistów przed wyjazdami do tego kraju.

– Lokalne nastawienie wobec społeczności LGBT jest w większości konserwatywne na całych Karaibach. Publiczne okazywanie uczuć (jak trzymanie się za ręce lub pocałunki) pomiędzy parami różno- i jednopłciowymi są niespotykane. Niektóre homoseksualne zachowania są nielegalne – czytamy w przewodniku.

W sprawie jeszcze nie wypowiedzieli się twórcy programu „Randka w ciemno”.

/tysol.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!