Wiadomości

Wysawili fikcyjne faktury na 250 mln zł, dwaj Wietnamczycy zatrzymani przez CBA

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Dwaj biznesmeni pochodzenia wietnamskiego zatrzymani przez funkcjonariuszy łódzkiej Delegatury Centralnego Biura Antykorupcyjnego. Według ustaleń śledczych wystawili nierzetelne faktury VAT na łączną kwotę 250 mln zł.

Zebrany przez śledczych z Centralnego Biura Antykorupcyjnego i Prokuratury Regionalnej w Łodzi materiał dowodowy pozwolił na zatrzymanie 2 osób pochodzenia wietnamskiego. Mężczyznę i kobietę zatrzymano w Warszawie. Są właścicielami podmiotów zajmujących się obrotem tekstyliami. Prowadzone postępowanie dotyczy podejrzenia wystawienia i obrotu nierzetelnymi fakturami VAT przez spółki funkcjonujące na terenie „Wólki Kosowskiej”.

Zatrzymani według ustaleń śledczych wystawili nierzetelne faktury na łączną kwotę 250 mln zł w okresie od 2012 do 2015 r. Wartość uszczuplenia należności z tytułu podatku VAT do chwili obecnej wynosi ponad 40 mln zł.

Zatrzymani zostali doprowadzeni do Prokuratury Regionalnej w Łodzi, gdzie usłyszeli zarzuty wystawiania fikcyjnych faktur, posługiwania się nierzetelnymi dokumentami, prania pieniędzy oraz pomocnictwa do oszustwa podatkowego.

Dotychczas w sprawie status podejrzanych uzyskały 64 osoby. Prowadzący postępowanie śledczy nie wykluczają powiększenia listy zatrzymanych i zarzutów.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!